Водорості – незамінний інгредієнт японської кухні
Доставка суші Рівне дає можливість спробувати не тільки роли і супи, а й такий цікавий японський інгредієнт, як водорості. Які ж саме види вживаються в їжу, чому вони корисні та що цікавого можна про них розповісти?
Водорості для суші: особливості та види
Існує безліч видів водоростей, проте ми розповімо про ті, що особливо часто використовуються в Японії для приготування місцевих страв.
Норі
Невеликі, тонкі аркуші зеленувато-чорного або червоного кольору – незмінний супутник в приготуванні азіатських і європейських суші. Цінуються вони за свій тонкий, океанічний запах і присмак. Найчастіше використовуються не тільки для приготування ролів, але і для моті, онігірі, а також в якості приправи для локшини соба.
Спіруліна
Найпопулярніший вид водоростей, що використовують майже скрізь. Як правило, водорості спіруліна використовуються для салатів, як прикраса, а також можуть бути додані в перші страви.
Комбу
Найближчий їх родич – це морська капуста, а тому комбу часто застосовують не тільки в Азії, але і в Європі. Зустрічаються ці бурі водорості в складі бульйону або супу, а також їх можна використовувати як приправу до гарнірів. Основною стравою в Японії, куди додають комбу, є бульйон дасі. Також комбу прийнято засушувати або ж тушкувати з овочами.
Вакаме
Має характерний, помаранчевий відтінок, а також приємно хрумтить на зубах. Використовують їх в основному через низьку калорійність, а також через можливість поєднувати з овочами. Застосовують в супах, а також замінюють з їх допомогою салатні листи.
Хідзікі
Подібно норі, хідзікі також має легкий, океанічний присмак, а також високий вміст мікроелементів. Має жорстку, міцну текстуру, а тому для застосування їх попередньо обсмажують. Використовують для тушкування з овочами або як прикрасу для страв.
Умі будо
Друга назва – морський виноград, що повністю виправдана зовнішнім виглядом – невеликими, яскравими крупинками зеленого кольору. Умі будо має солонуватий, приємний смак, а тому використовується для приготування салатів і суші.
Цікаве про водорості та їх застосування
Говорячи про цікаві факти, що супроводжують водорості, варто відзначити наступні:
- Щороку один середньостатистичний японець з’їдає більше десяти кілограмів різних видів водоростей в стравах;
- На сьогоднішній день відомо всього тридцять їстівних видів водоростей, до яких відносять бурі, зелені та червоні;
- Більшість водоростей (понад 90%), сьогодні вирощується на спеціальних фермах-плантаціях;
- В Україну вони потрапляють в сушеному, замороженому або ж консервованому вигляді;
- Деякі види водоростей, наприклад, кантен, не мають смаку, а тому використовуються в кондитерській справі.
Також варто відзначити, що деякі види цього продукту використовуються не тільки в їжу. Наприклад, молоді японки використовують водорості для омолодження шкіри обличчя.